Jaké oblečení je vhodné pro sport a sportovní aktivity?

Je nutné si uvědomit, že pod pojmem „sport“ si každý potenciální zákazník představuje něco jiného. Může to být extrémní skialpinistická nebo expediční činnost, kde jakékoli problémy s oblečením mohou ohrozit život. Je to ale i pohodová odpolední vycházka, při které je důležité, abychom se cítili pohodlně a dobře vypadali. Nejdůležitějším kritériem výběru je tedy aktivita, při které budeme oblečení převážně využívat. Podle toho bychom měli volit kvalitativní, zároveň však bohužel i cenovou kategorii oblečení. Jen tak předejdeme problémům a nespokojenosti s nákupem.

Jaké oblečení lze považovat za nepromokavé?

Za nepromokavé lze označit oblečení z materiálů s hodnotou výšky vodního sloupce přibližně 1500 až 2500 mm. Taková kvalita postačí k zadržení dopadajících dešťových kapek. Volně padající déšť působí ekvivalentem zhruba 1 300 mm výšky vodního sloupce. Pod popruhy batohu však voda proniká do oblečení tak, jakoby působil tlak až 20 000 mm výšky vodního sloupce (záleží samozřejmě na váze batohu). Také při pádu do mokrého sněhu může hodnota tlaku dosahovat až k 20 000 mm hranici. Z toho plyne nutnost definovat nepromokavost oblečení s ohledem na konkrétní kategorie užívání. SoftShellové bundy od fa Lowellpro mají vodní sloupec nepromokavosti 10 000mm a paropropustrnost 8000g/m2 za 24hod.

Jak správně postupovat při praní?

Postupujte podle údajů na všité etiketě. To znamená: výrobky musíte vyprat v automatické pračce při teplotě do 40 °C. Na barevné oblečení doporučujeme použít tekuté prací gely pro barevné prádlo (označení COLOR). Nedoporučujeme používat avivážní prostředky. Výrobky před praním nenamáčejte do pracího roztoku. Oblečení lze vyžehlit jen při dodržení uvedeného symbolu teploty na etiketě. Pokud není uvedeno na etiketě jinak, nikdy neprat v ruce!!!

Proč nepoužívat aviváž?

Avivážní prostředky obvykle narušují úpravu tkaniny. Na látce mohou vznikat skvrny, zvlášť když aviváž neprobíhá v automatiské pračce. Barvy na výrobku se rychleji vypírají a blednou.

Proč se výrobky sráží?

Aby si výrobek ponechal svůj původní tvar a délku, je nutné ho po vyprání protáhnout do délky. Tím se vytáhnou elastomerní vlákna a výrobek se nesrazí.

COOLMAX FRESH

Funkční prádlo se vyznačuje těmito vlastnostmi:

  • antibakteriálnost je zajištěna díky speciálnímu vláknu Coolmax fresh, které obsahuje stříbrné ionty
  • eliminace nežádoucího zápachu – stříbrné ionty zabraňují bakteriálnímu rozkladu potu na vlákně a vzniku nežádoucího zápachu
  • odvod tepla a vlhka od těla – díky vícelaločnatému profilu vlákna je pot transportován od těla do vnějších vrstvy prádla, kde dochází k jeho rychlému odpaření. Speciální průřez vlákna umožňuje i dokonalý odvod tepla od těla
  • elasticita a velmi dobrá tvarová stálost je zajištěna použitou vazbou úpletu a především obsahem elastanu
  • stálobarevnost
  • snadná údržba, praní při 40°C běžnými pracími prostředky, na výrobek se po praní nesmí aplikovat avivážní prostředky, výrobek velmi dobře a rychle schne
  • ošetřovací symboly
  • funkčnost úpletu je potvrzena certifikátem firmy Advansa - viz certifikát

 

Výše uvedené vlastnosti si zachovává výrobek po celou dobu jeho životnosti.